• პოლიციამ მარნეულში მომხდარი მკვლელობა გახნა - დაკავებულია ერთი პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განზრახ მკვლელობისა და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით, 2000 წელს დაბადებული, წარსულში სხვადასხვა დანაშაულისთვის ნასამართლევი ფ.დ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, მიმდინარე წლის 3 ივლისს, ქ. მარნეულში ცეცხლსასროლი იარაღიდან რამდენჯერმე გასროლით ჭრილობები მიაყენა 1976 წელს დაბადებულ ვ.ო.-ს.
მიყენებული დაზიანებების შედეგად, ვ.ო. სამედიცინო დაწესებულებაში გარდაიცვალა.
სამართალდამცავებმა, ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, დანაშაულის სავარაუდო ჩამდენი პირი, მომხდარიდან მეორე დღეს დააკავეს.
ნივთმტკიცების სახით ამოღებულია იარაღი.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 108-ე და 236-ე მუხლებით მიმდინარეობს, რაც განზრახ მკვლელობას და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა- ტარებას გულისხმობს.

• The police solved the case of murder in Marneuli - one person arrested
The employees of Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative measures and investigative activities detained several times convicted in past - F.D. (DoB 2000) on charges of premeditated murder and illegal purchase, keeping and possession of firearms.
The investigation established that the accused person, on July 3 of the current year, inflicted gunshot wounds to V.O. (DoB 1976) in Marneuli.
As a result of the injuries, V.O. died in a medical facility.
As a result of the investigative measures, the law enforcement officers arrested the alleged perpetrator of the crime the day after the incident.
The investigation is being conducted under Articles 108 and 236 of the Criminal Code, which implies premeditated murder and illegal purchase, storage, and carrying of firearm.