• პოლიციამ მარნეულში მომხდარი დაჭრის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 2 პირ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის მარნეულის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, მარნეულში მომხდარ დაჭრის ფაქტთან დაკავშირებით 2 პირი: 2003 წელს დაბადებული ე.მ. და 2005 წელს დაბადებული რ.გ. დააკავეს.
ე.მ. - ს ბრალად ედება ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანება და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა- ტარება, ხოლო რ.გ. ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა- ტარების ბრალდებითაა დაკავებული.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ე.მ. -მ მიმდინარე წლის 4 ივნისს, მარნეულში, წარსულში მომხდარი კონფლიქტის ნიადაგზე დაწყებული ურთიერთშელაპარაკებისას, 1998 წელს დაბადებულ ვ.გ. -ს ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით ჭრილობები მიაყენა,რის შემდეგაც რ.გ. - სთან ერთად მიმალვას შეეცადა, თუმცა ორივე მათგანი პოლიციამ ბრალდებულის სახით დააკავა. დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოშია მოთავსებული, სადაც შესაბამისი სამედიცინო დახმარება უტარდება.

• Police solved the case of a wounding in Marneuli as a result of immediate police...
Police solved the case of a wounding in Marneuli as a result of immediate police activities - 2 persons arrested
As a result of immediate operative-search measures and investigative actions carried, the officers of Marneuli Police Division under Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested 2 persons in connection with the wounding that took place in Marneuli. The detainees are: E.M., born in 2003, and R.G., born in 2005.
E.M. is charged with inflicting serious bodily injury and illegal acquisition, storage and carrying of a firearm, while R.G. is charged with illegal acquisition, storage and carrying of a firearm.
The investigation established that On June 4 of the current year, in Marneuli, during a dispute over the conflict that existed between the parties in the past, E.M. inflicted gunshot injuries to V.G., born in 1998 and attempted to flee the place of crime along with R.G. afterwards, however, both of them were detained by police accused persons. The wounded individual is hospitalized, where he is receiving appropriate medical treatment.