• პოლიციამ მარნეულში არასრულწლოვანი გოგონას ცოლად შერთვის მიზნით თავისუფლების უკა...
პოლიციამ მარნეულში არასრულწლოვანი გოგონას ცოლად შერთვის მიზნით თავისუფლების უკანონო აღკვეთის ფაქტზე 2 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის მარნეულის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1994 წელს დაბადებული ჯ.ჰ. და 1981 წელს დაბადებული გ.ა. არასრულწლოვნის მიმართ ჯგუფურად ჩადენილი თავისუფლების უკანონო აღკვეთის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 7 ივნისს, მარნეულის მუნიციპალიტეტის ერთ-ერთ სოფელში, ჯ. ჰ.- მ ცოლად შერთვის მიზნით, 2007 წელს დაბადებულ ს.კ. - ს თავისუფლება უკანონოდ აღუკვეთა. აღნიშნულ დანაშაულებრივ ქმედებაში მონაწილეობდა ამჟამად ბრალდებულის სახით დაკავებული გ.ა. -ც.
პოლიციამ, ცხელ კვალზე ჩატარებული ინტენსიური ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, გატაცებული გოგონას ადგილსამყოფელი დაადგინა.
სამართალდამცველებმა ჯ.ჰ. და გ.ა. ბრალდებულის სახით დააკავეს.
წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ არასრულწლოვნისთვის თავისუფლების უკანონო აღკვეთის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 143-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ და „დ“ ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს.

• Police arrested 2 people in Marneuli for illegally restricting freedom to an und...
Police arrested 2 people in Marneuli for illegally restricting freedom to an under-aged girl for forced marriage
Employees of Marneuli district division of Kvemo Kartli police department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search measures and investigative actions detained J.H. (DoB 1994) and G.A. (DoB1981) for illegal deprivation of liberty committed in a group against a minor.
The investigation established that on June 7 of the current year, in one of the villages of Marneuli Municipality, J.H. illegally restricted freedom to S.K. (DoB 2007) for forced marriage. G.A., who is currently arrested as an accused person, also participated in the mentioned criminal act.
Police, as a result of intensive operational search and investigative measures, determined the whereabouts of the kidnapped girl.
Law enforcement officers detained J.H. and G.A as an accused individuals.
The investigation into the fact of illegal deprivation of liberty of a minor by a group with a prior agreement is being conducted in accordance with Article 143. Part III, sub-paragraphs "A" and "D" of the Criminal Code of Georgia