• პოლიციამ მარნეულის მუნიციპალიტეტში ქორწინების მოტივით არასრულწლოვნისთვის თავისუ...
პოლიციამ მარნეულის მუნიციპალიტეტში ქორწინების მოტივით არასრულწლოვნისთვის თავისუფლების უკანონო აღკვეთისა და გაუპატიურების ფაქტი გახსნა - დაკავებულია 3 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის მარნეულის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, მარნეულის მუნიციპალიტეტში 3 პირი დააკავეს. მოსამართლის განჩინების საფუძველზე დაკავებულ, 1995 წელს დაბადებულ ა.ო.-ს არასრულწლოვნისთვის ჯგუფურად თავისუფლების უკანონო აღკვეთასა და გაუპატიურებაში ედება ბრალი, ხოლო 1998 წელს დაბადებული ა.ო. და 1988 წელს დაბადებული ა.გ. არასრულწლოვნისთვის ჯგუფურად თავისუფლების უკანონო აღკვეთაში არიან ბრალდებულნი.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა მარნეულის მუნიციპალიტეტის ერთ-ერთ სოფელში მცხოვრებ, 2005 წელს დაბადებულ ფ.ა.-ს, ქორწინების მოტივით, წინასწარი შეთანხმებით თავისუფლება უკანონოდ აღუკვეთეს და მათი ახლობლის სახლში მიიყვანეს, სადაც ა.ო.-მ არასრულწლოვანი გოგონა გააუპატიურა.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სამივე ბრალდებული გამოძიების დაწყებიდან მეორე დღეს დააკავეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 143-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ და „დ“ ქვეპუნქტებით, ასევე, 137-ე მუხლის მე-4 ნაწილის „გ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ, დამნაშავისათვის წინასწარი შეცნობით არასრულწლოვნის მიმართ ჩადენილ თავისუფლების უკანონო აღკვეთას და წინასწარი შეცნობით არასრულწლოვნის გაუპატიურებას გულისხმობს.

• Police detained 3 persons in Marneuli for illegal restriction of freedom to unde...
The officers of Marneuli police division under Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained three persons in Marneuli municipality. On the basis of the court decision A.O. (DoB 1995) is accused of illegal restriction of freedom and rape, while A.O. (DoB 1998) and A.G. (DoB 1988) were detained for illegal restriction of freedom.
Committed crime envisages from 7 to 20 years of imprisonment.
Investigation established that detainees, with a previous consent, illegally restricted freedom to P.A. (DoB 2005) with the purpose of obligatory marriage and took her to their friend’s house, where A.O. raped his under-aged victim.
As a result of operative-search and investigative activities all of the mentioned identities were taken under arrest by the law enforcers on the next day after the investigation was launched.
Investigation against A.O. is in progress on the fact of illegal restriction of freedom against minor, perpetrated by the group with a previous consent and rape, crimes envisaged under the articles 143, III part, sub-paragraph “A” and “D”, article 137, IV part, sub-paragraph “C” of the Criminal Code of Georgia.