• პოლიციამ მარნეულის მუნიციპალიტეტში მომხდარი განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალ...
პოლიციამ მარნეულის მუნიციპალიტეტში მომხდარი განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1973 წელს დაბადებული ა.ი. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 14 ივლისს, მარნეულის მუნიციპალიტეტის სოფელ მეორე ქესალოში, მიწის ნაკვეთის საკუთრებასთან დაკავშირებით არსებული კონფლიქტის ნიადაგზე, თანასოფლელი - 1958 წელს დაბადებული ტ.ე. სანადირო თოფიდან გასროლით დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი მამაკაცი მოგვიანებით სამედიცინო დაწესებულებაში გარდაიცვალა.

• Police solved the case of premeditated murder in Marneuli municipality as a resu...
Police solved the case of premeditated murder in Marneuli municipality as a result of immediate activities - 1 person arrested
The employees of Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search measures and investigative activities, detained A.I. (DoB 1973) for premeditated murder.
The investigation established that on July 14 of the current year, in the village of Dari Kesalo, Marneuli Municipality, based on the existing conflict regarding the ownership of a land plot, detainee wounded his fellow villager - T.E. (DoB 1958) with a firearm. After the incident detainee fled from the scene. The wounded man died shortly after being transferred to the medical facility.