• პოლიციამ მარჯანიშვილის ქუჩაზე მომხდარი დაჭრის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ორი ან მეტი პირის მიმართ ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებისა და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა- შენახვა-ტარების ბრალდებით 1981 წელს დაბადებული ა.ზ. დააკავეს.
ჩადენილი დანაშაული 9-დან 13 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ დაკავებულმა მიმდინარე წლის 11 დეკემბერს, ცეცხლსასროლი იარაღიდან რამდენიმე გასროლით, ფეხის არეში ჭრილობები მიაყენა 1991 წელს დაბადებულ დ.ა.-ს და 1967 წელს დაბადებულ გ.ა.-ს, რის შემდეგაც შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა ა.ზ. მომხდარიდან რამდენიმე საათში, ცხელ კვალზე დააკავეს. ბრალდებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 117-ე მუხლის მე-7 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილებით მიმდინარეობს, რაც ორი ან მეტი პირის მიმართ ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებასა და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარებას გულისხმობს.

• Fact of wounding on Marjanishvili Street, solved by the Ministry of Internal Aff...
Fact of wounding on Marjanishvili Street, solved by the Ministry of Internal Affairs as a result of immediate police activities
The officers of Old Tbilisi Police Division of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained A.Z. (DoB 1981) for ntentional infliction of grave injury to two or more persons and illegal purchase, keeping and carrying of firearm.
Investigation established that on December 11, detainee made multiple shots and thus, inflicted injuries in leg area to D.A. (DoB 1991) and G.A. (DoB 1967). After the incident the detainee fled from the place of crime.
A.Z. was detained by law enforcers several hours later after the crime as a result of immediate activates. Detainee has already pleaded guilty.
Investigation is in progress under the article 117, VII part, sub-paragraph “A” and article 236, III and IV parts, which stands for intentional infliction of grave injury to two or more persons and illegal purchase, keeping and carrying of firearm.