• პოლიციამ მაღაზია „არტ-თაიმის“ გაქურდვის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად 1991 წელს დაბადებული გ.ბ. ქურდობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 12 დეკემბერს, თბილისში, ჭავჭავაძის გამზირზე მდებარე მაღაზია "არტ-თაიმის" შუშის კარი დააზიანა, ობიექტში უკანონოდ შეაღწია და ფარულად დაეუფლა იქ არსებულ საათებს.
ჩატარებული სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად სამართალდამცველებმა ბრალდებული გორში დააკავეს.
ნაქურდალი საათების ნაწილი ამოღებულია ნივთმტკიცებად.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 177-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ და „ბ“ ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს, რაც გულისხმობს სადგომში ან საცავში შეღწევით ჩადენილ ქურდობას, რამაც მნიშვნელოვანი ზიანი გამოიწვია.

• Police arrested one person for theft in the ”Art-Time” store
Employees of Vake-Saburtalo Police Main Division of Tbilisi Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of the operative-search measures and investigative activities, detained G.B. (DoB 1991) for theft.
The investigation established that on December 12 of the current year, the accused person damaged the glass door of "Art-Time" store located on Chavchavadze Avenue in Tbilisi, illegally entered the facility and took possession of watches.
As a result of the conducted search and investigative actions, the law enforcement officers arrested the accused person in Gori.
Some of the stolen watches were seized as evidence.
The investigation is being conducted in accordance with sub-paragraph "a" and "b" of II part under Article 177 of the Criminal Code of Georgia, which refers to theft committed by breaking into a parking lot or storage, which caused significant damage.