• პოლიციამ მაღაზია „აიპლუსის“ გაქურდვის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2004 წელს დაბადებული გ.რ., ქურდობის ბრალდებით, შიდა ქართლში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 11 ივნისს, ფიზიკური ძალის გამოყენებით ჩაამსხვრია თბილისში, ილია ჭავჭავაძის გამზირზე მდებარე მაღაზია „აიპლუსის“ ფასადზე დამონტაჟებული მინის ვიტრინა, რის შემდეგ გ.რ. სავაჭრო ობიექტში შევიდა და მობილურ ტელეფონებს ფარულად დაეუფლა.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული მომხდარიდან მეორე დღეს, შიდა ქართლში დააკავეს.
ნაქურდალი ტელეფონების ნაწილი ამოღებულია ​ნივთმტკიცებად.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 177-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ და „ბ“ ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს, რაც გულისხმობს სადგომში ან საცავში შეღწევით ჩადენილ ქურდობას, რამაც მნიშვნელოვანი ზიანი გამოიწვია.

• Police detained one person for theft committed at Iplus store
The officers of Vake-Saburtalo Main Division of Tbilisi Police Department under the Ministry of Internal Affairs detained G.R. (DoB 2004), in Shida Kartli for theft as a result of operative and investigative activities.
The investigation established that on June 11 of the current year, the detainee, with a physical force broke the glass window installed on the facade of "Iiplus"store on Ilia Chavchavadze Avenue in Tbilisi, after which G.R. entered the premise and illegally seized mobile phones.
The law enforcers detained G.R. in Shida Kartli the next day after the incident.
Part of the stolen phones were seized as evidence.
The investigation is in progress under Article 177, Part 2, Subparagraphs "A" and "B" of the Criminal Code of Georgia, which stipulates theft by entering premises or any other storage facility, which caused significant damage.