• პოლიციამ ლაგოდეხში მომხდარი მკვლელობის ფაქტი გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის ლაგოდეხის რაიონული სამმართველოს და დეტექტივების სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წარსულში ნასამართლევი, ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი, 1985 წელს დაბადებული გ.ბ. ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
დანაშაული 13-იდან 17 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა გ.ბ.-მ ყოფილი მეუღლე, 1984 წელს დაბადებულ ნ.ჭ. ეჭვიანობის ნიადაგზე გაგუდა, რის შემდეგაც დანაშაულის დაფარვის მიზნით საცხოვრებელ სახლში არსებული ბუნებრივი აირის გაზქურის ონკანი გახსნა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული საგამოძიებო და სამძებრო მოქმედებების შედეგად გ.ბ. დააკავეს.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 11 პრიმა 109-ე მუხლის მე-2 ნაწილის "ვ" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Police solve the fact of murder in Lagodekhi - 1 person arrested
The officers of Lagodekhi District Police Division and Detectives Division of Kakheti Police Department under the Ministry of Internal Affairs detained G.B.(DoB 1985), a former convict and currently on probation, as a result of the investigation for committing premeditated murder against a family member.
The investigation established that the accused G.B. strangled his former spouse - N.C. (DoB 1984) on the ground of jealousy, after which he opened the gas faucet of the stove in the house to cover up the traces of crime and fled the scene.
The law enforcers, as a result of immediate investigative and search activities managed to take G.B under arrest.
The investigation is in progress under Article 109, Part II, Subparagraph "F" of the Criminal Code of Georgia.