• პოლიციამ ყოფილი მეუღლის მიმართ ჩადენილი ოჯახში ძალადობის ბრალდებით ბათუმში ერთ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ბათუმის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ამჟამად ძარცვისთვის პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი - 1991 წელს დაბადებული ჯ.ქ. ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილი ძალადობის ბრალდებით, ბათუმში, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მამაკაცმა, ქალაქ ბათუმში, ყოფილ მეუღლეს -1991 წელს დაბადებულ ლ.დ.-ს. არასრულწლოვანი შვილის თანდასწრებით სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა.
ოჯახის ერთი წევრის მიერ არასრულწლოვნის თანდასწრებით ოჯახის სხვა წევრის მიმართ ჩადენილ ძალადობის ფაქტზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე პრიმა მუხლის მე-2 ნაწილის ,,ბ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Police detained in Batumi one person on the fact of domestic violence against ex...
The officers of Batumi City Division of Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of investigative activities and on the base of judge's ruling detained in Batumi on the fact of violence against a family member J.K.(DoB: 1991), currently being on probation for robbery.
The crime committed envisages up to 3 years of imprisonment.
The investigation established that in Batumi the accused man had verbally and physically abused ex-spouse L.D. (DoB: 1991) in the presence of a minor child.
Investigation is in progress on the fact of violence against family member in presence of a minor child (sub-clause “b” of the part 2 of the Article 126 of the Criminal Code of Georgia).