• პოლიციამ ხობში მომხდარი მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1992 წელს დაბადებული ზ.უ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, ურთიერთშელაპარაკების შედეგად, ხობის მუნიციპალიტეტის ერთ-ერთ სოფელში, ბლაგვი საგნის გამოყენებით სასიკვდილო დაზიანებები მიაყენა ნაცნობს - 1974 წელს დაბადებულ ხ.ლ.-ს, რომელიც ადგილზე გარდაიცვალა.
პოლიციამ, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ზ.უ მომხდარიდან მალევე ბრალდებულის სახით დააკავა.

• Police solved the murder case in Khobi as a result of immediate activities
The employees of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative measures and investigative actions detained Z.U. (DoB 1992) on the charge of premeditated murder.
The investigation established that the accused person, on the basis of an argument, inflicted fatal injuries to an acquaintance - Kh.L. (DoB 1974) with a blunt object in one of the villages of Khobi municipality who died on the spot.
The police, as a result of the investigative actions, arrested Z.U as an accused person shortly after the incident.