• პოლიციამ ხობში განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1996 წელს დაბადებული ი.ა. მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ხობის მუნიციპალიტეტის სოფელ პირველ მაისში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, 1970 წელს დაბადებული ს.ყ. მისსავე საცხოვრებელ სახლში ცივი იარაღით დაჭრა, რის შემდეგაც, მიმალვის მიზნით, ახლომდებარე სახლში შევიდა და იქ მცხოვრებ, 1943 წელს დაბადებულ დ.კ.-ს ბლაგვი საგნით სხეულზე დაზიანება მიაყენა.
ორივე პირი სამედიცინო დაწესებულებაში გადაიყვანეს, სადაც ს.ყ. მიყენებული ჭრილობების გამო გარდაიცვალა.

• One person detained in Khobi for the attempted murder
Officers of Samegrelo-Zeomo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained I.A. (DoB 1996) for premeditated murder.
Investigation established that detainee inflicted injuries to S.K. (DoB 19700) on the basis of conflict which took place in his house located in Pirveli Maisi village, Khobi municipality. After the incident detainee attempted to leave the place of crime and broke into the neighbor’s house where he also inflicted injuries with a blunt object to the house owner, D.K. (DoB 1943).
Both of the victims were transferred to the hospital, where S.K. died due to the sustained traumas.
The weapon of crime was seized by Police as evidence.
Investigation is in progress on the fact of the attempted premeditated murder, article 19-108 of the Criminal Code.