• პოლიციამ ხაშურში უკანონო იარაღი და საბრძოლო მასალა ამოიღო - დაკავებულია ერთი პი...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის ხაშურის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით ხაშურში 1986 წელს დაბადებული ჩ.ო. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული ხაშური-სურამის შემოვლითი გზის ცენტრალურ საავტომობილო მაგისტრალზე ავტომობილით გადაადგილებისას შეაჩერეს. ავტომანქანის ჩხრეკისას, ნივთმტკიცების სახით ამოღებულია ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, სხვადასხვა კალიბრის 745 საბრძოლო ვაზნა და ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღის სათადარიგო ნაწილები.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილით მიმდინარეობს, რაც ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარებას გულისხმობს.

• Police seized illegal weapons and ammunition in Khashuri - one person detained
The officers of Khashuri Police Division under Shida Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained Ch.O. (DoB 1986), in Khashuri, on charges of illegal purchase, keeping and carrying of firearms and ammunition as a result of operative and investigative activities.
The law enforcers stopped the accused while driving on the central highway of Khashuri-Surami bypass road. During the search activities held in vehicle, law enforcers seized automatic firearms, 745 ammunition magazines of various calibers and spare parts for automatic firearms s evidence.
The investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and carrying of firearms and ammunition, article 236, III and IV parts of the Criminal Code of Georgia.