• პოლიციამ ხაშურში განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის ხაშურის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, 1992 წელს დაბადებული მ.ლ., ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილი განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით, ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ხაშურში, ერთ-ერთ ქუჩაზე, ყოფილ მეუღლეს - 1995 წელს დაბადებულ ს.ჩ.-ს, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, დანით გულმკერდისა და მუცლის არეში რამდენიმე ჭრილობა მიაყენა.
პოლიციის მისვლამდე, ბრალდებული შეაჩერა და განაიარაღა შინაგან საქმეთა სამინისტროს დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომელმა, უმცროსმა ინსპექტორმა ალექსი ტაბატაძემ, რომელიც არასამუშაო დროს ქალაქ ხაშურში იმყოფებოდა და მომხდარ ფაქტს შეესწრო.
სამართალდამცველებმა მ.ლ. შემთხვევის ადგილზე დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებად ამოიღო.
დამამძიმებელ გარემოებებში ჩადენილ განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 11 პრიმა 19-109-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ვ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Police detained one person in Khashuri for the attempted premeditated murder
The officers of Shida Kartli Polide Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate activities detained M.L. (DoB 1992) for the attempted premeditated murder committed against the family member.
Investigation established that based on the conflict, detainee inflicted injuries with a cold steel in chest and belly areas to his former spouse – S.Ch. (DoB 1995) in one of the streets of Khashuri.
Before Patrol Police crew arrived at the scene, the offender was stopped and disarmed by the representative of the Security Police Department of the Ministry of Internal Affairs – junior inspector Aleksi Tabatadze, who was not on duty and witnessed the crime in Khashuri.
Police managed to detain M.L. at the crime scene. Law enforcers seized the weapon of crime as evidence.
Investigation is in progress on the fact of the attempted premeditated murder committed against the family member, articles 111 and 19-109, II part, sub-paragraph “F” envisaged by the Criminal Code of Georgia.