• პოლიციამ ხაშურში ჯგუფურად ჩადენილი ძალადობის ბრალდებით სამი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის ხაშურის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ჯგუფურად ჩადენილი ძალადობის ბრალდებით, 1993 წელს დაბადებული ხ.ნ., 1991 წელს დაბადებული ს.ნ. და 1986 წელს დაბადებული დ.დ. ხაშურში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა პირებმა ხაშურის მუნიციპალიტეტის სოფელ ალში, 1947 წელს დაბადებულ ა.ფ.-ს ჯგუფურად მიაყენეს ფიზიკური შეურაცხყოფა.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე მუხლის პირველი პრიმა ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც ჯგუფურად ჩადენილ ძალადობას გულისხმობს.

• Three persons detained in Khashuri for group violence
The officers of Khashuri Police Division under Shida Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative-search and investigative activities detained Kh. N. (DoB 1993) S.N. (DoB 1991) and D.D. (DoB 1986) in Khashuri for violence committed in group.
Investigation established that detainees physically assaulted the resident of Ali village, A.P. (DoB 1947).
Investigation is in progress on the fact of violence committed in group, article 126 I1 part, sub-paragraph “B” of the Criminal Code of Georgia.