• პოლიციამ კასპში განზრახ მკვლელობის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1991 წელს დაბადებული ზ.კ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, კასპში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მამაკაცმა 1987 წელს დაბადებულ ნ.ღ.-ს, ანგარიშსწორების მიზნით, ცივი იარაღით სხეულზე ჭრილობები მიაყენა, რის შედეგადაც იგი ადგილზე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა ზ.კ. მომხდარიდან მალევე, ცხელ კვალზე დააკავეს. ბრალდებულის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, ნივთმტკიცების სახით ამოღებულია დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა.

• Police detained one person in Kaspi for premeditated murder
The officers of Shida Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained Z.K. (DoB 1991) in Kaspi for premeditated murder.
The investigation established that on the basis of vengeance, detainee inflicted body injuries with a cold steel to N.Gh. Due to the sustained traumas the victim died at the crime scene.
Law enforcers detained Z.K. as a result of immediate activities. During the search held in detainee’s place of residence, policemen seized the weapon of crime- knife as evidence.
Investigation is in progress on the fact of premeditated murder, article 108 envisaged by the criminal Code of Georgia.