• პოლიციამ კასპის მუნიციპალიტეტში არასრულწლოვნებს შორის მომხდარ ძალადობის ფაქტზე ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის კასპის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1986 წელს დაბადებული რ.ი. ძალადობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 26 ივნისს, კასპის მუნიციპალიტეტის სოფელ ფერმაში, ორ არასრულწლოვანს შორის ფიზიკური დაპირისპირება მოხდა.
აღნიშნულის შესახებ ცნობილი გახდა ერთ-ერთი არასრულწლოვნის მამისთვის-რ.ი.-სთვის, რომელმაც შვილს დაპირისპირებაში მონაწილე მოზარდის მიმართ ფიზიკური ანგარიშსწორების განხორციელებისკენ მოუწოდა. რის შემდეგაც არასრულწლოვნები კვლავ დაუპირისპირდნენ ერთმანეთს. დაპირისპირების შედეგად ორივე მათგანმა სხეულზე ზედაპირული დაზიანებები მიიღეს.
სამართალდამცველებმა ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად რ.ი. ბრალდებულის სახით დააკავეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც ძალადობას გულისხმობს.

• Police arrested 1 person regarding the incident of violence between minors in Ka...
The employees of Kaspi regional division of Shida Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of the investigative actions, arrested R.I. (DoB 1986) for violence.
The investigation established that on June 26 of the current year, a physical confrontation took place between two minors in the village of Ferma, Kaspi municipality.
The father of one of the minors was informed about the incident, which was followed by R.I.’s calling for his son to take further physical action against the teenager involved in the confrontation. After the mentioned, minors again confronted each other. As a result of the confrontation, both of them received non-serious injuries.
In the course of the investigative actions conducted by the law enforcement officers, R.I. was arrested as an accused person.
The investigation is being conducted under Article 126 of the Criminal Code of Georgia, which implies violence.