• პოლიციამ კახეთში მომხდარი მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 1 პი...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ - სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2005 წელს დაბადებული ბ.ხ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ქალაქ ახმეტაში,
საყოფაცხოვრებო ნიადაგზე მომხდარი კონფლიქტის შედეგად,
მეზობელი - 1952 წელს დაბადებული ლ.ხ. სანადირო თოფიდან გასროლით სახის არეში დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი ლ. ხ. სამედიცინო დაწესებულებაში გადაიყვანეს თუმცა მისი გადარჩენა ვერ მოხერხდა.
ოპერატიული-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სამართალდამცველებმა ბ.ხ. მომხდარიდან მალევე, ცხელ კვალზე ბრალდებულის სახით დააკავეს.

• Police solved the murder case in Kakheti as a result of immediate activities - 1...
The employees of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search measures and investigative actions, detained B.Kh. (DoB 2005) for premeditated murder.
The investigation established that the accused person, in the town of Akhmeta, as a result of the conflict on domestic issues, shot his neighbor - L. Kh. (DoB 1952) with a hunting rifle in the face area and fled from the scene. Wounded L. Kh. was taken to a medical facility, however, the latter died as a result of the sustained trauma.
As a result of operative-search measures and investigative actions, the law enforcement officers detained B.Kh. shortly after the incident, as a suspect in the course of immediate police activities.