• პოლიციამ კახეთში მომხდარი დაჭრის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია ერთი პირ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის დედოფლისწყაროს რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1965 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი დ.კ. ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა დედოფლისწყაროს მუნიციპალიტეტის ზემო ქედში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ცივი იარაღით სხეულზე ჭრილობა მიაყენა თანასოფლელს - 1962 წელს დაბადებულ თ.მ.-ს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც შესაბამისი მკურნალობა უტარდება.
პოლიციამ დ.კ. ცხელ კვალზე, ბრალდებულის სახით დააკავა. სამართალდამცველებმა დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს.

• Police solved the case of wounding in Kakheti as a result of immediate activitie...
Police solved the case of wounding in Kakheti as a result of immediate activities - one person arrested
The employees of Dedoplistskaro district division of Kakheti Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search measures and investigative activities, detained previously convicted D.K. (DoB 1965) for causing severe health damage on purpose.
The investigation established that the accused person wounded his fellow villager - T.M. (DoB 1962), on the basis of conflict, in Dedoplistskaro municipality, and hid from the scene of the incident. The wounded man was taken to the hospital, where he is receiving appropriate medical treatment.
Police detained D.K. as a result of immediate police activities. Law enforcement officers seized the weapon of crime - a knife as evidence.
The investigation into the fact of inflicting serious damage to health on purpose is being conducted under Article 117, Part I of the Criminal Code of Georgia.