• პოლიციამ კახეთში მომხდარი დაჭრის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით, 1 პირი - 1982 წელს დაბადებული გ.ჭ. დააკავეს.
დანაშაული 7-დან 13 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, 1997 წელს დაბადებულ გ.ჭ.-ს და 1994 წელს დაბადებულ მ.ჭ.-ს ცივი იარაღით სხეულზე დაზიანებები მიაყენა. დაჭრილები საავადმყოფოში არიან გადაყვანილი.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული მომხდარიდან მალევე დააკავეს. დანაშაულის ჩადენის იარაღი ამოღებულია ნივთმტკიცების სახით.
ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ფაქტზე გამოძიება სსკ-ის 117-ე მუხლის მე-7 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Police detained one person in Kakheti for wounding as a result of immediate acti...
The officers of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-investigative activities detained 1-G.Tch. (DoB 1982) person for causing severe health injury in purpose.
Committed crime envisages from 7 to 13 years of imprisonment.
Investigation established that, on the basis of conflict, detainee inflicted health injuries with a cold steel to G.Tch. (DoB 1997) and M.Tch. (DoB 1994). The wounded individuals have been transferred to the hospital
Law enforcers arrested G.Tch. shortly after the incident. The weapon of crime was seized by police as evidence. Detainee has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of causing severe health injury on purpose, article 117, VII part, sub-paragraph “A” envisaged by the Criminal Code of Georgia.