შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1991 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი გ.ფ. დამამძიმებელ გარემოებაში 2 პირის მიმართ ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა გურჯაანის მუნიციპალიტეტის სოფელ ველისციხეში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე თანასოფლელებს - 1952 წელს დაბადებულ გ.კ.-ს და ამავე წელს დაბადებულ მ.ზ.-ს, ცეცხლსასროლი იარაღიდან რამდენიმე გასროლით სასიკვდილო ჭრილობები მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ბრალდებული მომხდარიდან მალევე, ცხელ კვალზე დააკავეს.

• Police opened the case of premeditated murder of 2 people in Kakheti region as a...
Police opened the case of premeditated murder of 2 people in Kakheti region as a result of immediate activities - 1 person arrested
The employees of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of the operational search measures and investigative actions, detained previously convicted G.F. (DoB 1991) for premeditated murder of 2 people, committed under aggravating circumstances.
In the course of investigation, it was established that the accused person, in the village of Veliskikhe, Gurjaani municipality, on the ground of mutual conflict, inflicted fatal wounds with a shot gun to his fellow villagers - G.K. (DoB 1952) and M.Z. (DoB 1952).
As a result of the investigative actions carried out by law enforcement officers, the accused was arrested shortly after the incident.