• პოლიციამ კახეთში ეკლესიის გაქურდვის ფაქტზე ერთი პირი დააკავა, ხოლო მისი არასრულწ...
პოლიციამ კახეთში ეკლესიის გაქურდვის ფაქტზე ერთი პირი დააკავა, ხოლო მისი არასრულწლოვანი ძმა ამავე დანაშაულის ჩადენაში ამხილა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის საგარეჯოს რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ქურდობის ბრალდებით 2000 წელს დაბადებული მ.გ. დააკავეს. ამავე დანაშაულის ჩადენაში მხილებულია დაკავებულის არასრულწლოვანი ძმა - 2004 წელს დაბადებული ლ.გ.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ძმებმა - მ.გ.-მ და ლ.გ.-მ, მიმდინარე წლის 7 ივლისს, საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის სოფელ ხაშმში მდებარე წმინდა გიორგის სახელობის ეკლესიიდან სხვადასხვა ნივთი მოიპარეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 177-ე მუხლის მე-2 ნაწილის "ა" ქვეპუნქტით და მე-3 ნაწილის "ა" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც გულისხმობს წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ჩადენილ ქურდობას, რამაც მნიშვნელოვანი ზიანი გამოიწვია.

• Police detained one person in Kakheti for church robbery and exposed his juvenil...
Police detained one person in Kakheti for church robbery and exposed his juvenile brother for committing the same crime
The officers of Sagarejo Police Division of Kakheti Police Department under the Ministry of Internal Affairs detained M.G.(DoB 2000), for theft and exposed his juvenile brother of the detainee-L.G. (DoB 2004) for committing the same crime as a result of operative and investigative activities.
The investigation established that brothers – M.G. and L.G. - stole various items from the St. George Church in the village of Khashmi, Sagarejo Municipality, on July 7 of the current year.
The investigation is in progress under Article 177, Part II, sub-paragraph “A” and part III, sub-paragraph “A” of the Criminal Code of Georgia, which stipulates theft committed in group with a prior agreement, which caused a significant damage.