• პოლიციამ კახეთში ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით ერთი პირი დააკ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1991 წელს დაბადებული გ.პ. ყვარელში, ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით, ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე,1996 წელს დაბადებულ ი.ც.-ს ბასრი საგნით თავის არეში მრავლობითი დაზიანება მიაყენა. დაშავებული მამაკაცი სამედიცინო დაწესებულებაშია გადაყვანილი.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 117-ე მუხლის პირველი ნაწილით მიმდინარეობს, რაც ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებას გულისხმობს.

• Police detained one person in Kakheti for inflicting severe injuries on purpose
The officers of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of immediate operative-search and investigative activities detained G.P. (DoB 1991) for inflicting severe injuries on purpose.
Investigation established that on the basis of the conflict, detainee inflicted multiple injuries in head area to I.TS. (DoB 1996) with a sharp object. The victim has already been transferred to the hospital
Police has seized the weapon of crime as evidence.
Investigation is in progress on the fact of inflicting severe injuries on purpose, article 117, I part of the Criminal Code of Georgia.