• პოლიციამ კახეთში არასრულწლოვანი გოგონასთვის თავისუფლების უკანონო აღკვეთის ბრალდე...
პოლიციამ კახეთში არასრულწლოვანი გოგონასთვის თავისუფლების უკანონო აღკვეთის ბრალდებით ორი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის საგარეჯოს რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე ორი პირი დააკავეს.
არასრულწლოვნისთვის თავისუფლების უკანონო აღკვეთის ბრალდებით დაკავებული არიან 2003 წელს დაბადებული ვ.ქ. და მისი ბიძაშვილი - 2001 წელს დაბადებული რ.ქ.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ვ.ქ.-მ, თანამზრახველ რ.ქ.-სთან ერთად, მიმდინარე წლის 5 თებერვალს, ცოლად მოყვანის მიზნით, საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის სოფელ თულარში მცხოვრებ, 2004 წელს დაბადებულ დ.მ.-ს თავისუფლება უკანონოდ აღუკვეთა.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, გატაცებული გოგონას კვალს მალევე მიაგნეს და იმავე დღეს სახლში უვნებელი დააბრუნეს.
ბრალდებულები კი პოლიციამ 8 თებერვალს, დედოფლისწყაროს მუნიციპალიტეტში დააკავა.
გამოძიება არასრულწლოვნისთვის თავისუფლების უკანონო აღკვეთის ფაქტზე, საქართველოს სსკ-ის 143-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „დ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Two persons detained in Kakheti for restricting freedom to an under aged girl
The officers of Sagarejo police division of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities two persons have been detained on the basis of the respective court decision. V.Q. (DoB 2003) and R.K. (DoB 2001) for illegally restricting of freedom to an under aged person.
Investigation established that with the purpose of the compulsory marriage V.K. along with his accomplice R.K. illegally restricted freedom to D.M. (DoB 2004) residing in Tulari village, Sagarejo region on February 5 of the current year.
As a result of the operative-search activities, law enforcers managed to locate the victim and brought her home unharmed.
Persons accused of illegal restriction of freedom were detained by police on February 8, in Dedoplistskaro municipality.
Investigation is in progress on the fact of illegal restriction of freedom, article 143, III part, sub-paragraph “D” of the Criminal Code of Georgia.