• პოლიციამ ყაჩაღობის ბრალდებით ხაშურში ორი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის ხაშურის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2000 წელს დაბადებული გ.დ. და 2002 წელს დაბადებული ე.გ., ჯგუფურად ჩადენილი ყაჩაღობის ბრალდებით, ხაშურში, ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა ხაშურის მუნიციპალიტეტში მდებარე ავტოგასამართი სადგური "გალფის" ოპერატორს, 1952 წელს დაბადებულ მ.გ.-ს, ცივი იარაღის გამოყენებით, სიცოცხლისა და ჯანმრთელობისათვის საშიში ძალადობის მუქარით თანხა გასტაცეს.
პოლიციამ ორივე პირი მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავა. სამართალდამცველებმა დანაშაულის ჩადენის იარაღები - ორი დანა ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს.

• Two persons detained for armed robbery in Khashuri
The officers of Khashuri Police Division under Shida Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities, detained G.D. (DoB 2000) and E.G. (DoB 2002) in Khashuri for armed robbery committed in group
Investigation established that detainees assaulted the “GULF” petrol station located in Khashuri municipality and appropriated cash under the pressure of cold steal as well as threats of liquidation and healthdamage from M.G. (DoB 1952).
Both offenders were detained by police several hours later after the crime. The weapons of crime – knives were seized by the law enforcement officers as evidence.