• პოლიციამ ყაჩაღობის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, გატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად 1984 წელს დაბადებული წარსულში ნასამართლევი გ.გ. ყაჩაღობისა და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული თბილისში, "თი-ბი-სი" ბანკის ერთ-ერთ ფილიალში შეიჭრა და იარაღის მუქარით თანხის დაუფლებას შეეცადა, თუმცა განზრახვა სისრულეში ვერ მოიყვანა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
პოლიციამ, გატარებული საგამოძიებო მოქმედებებისა და ოპერატიული ღონისძიებების შედეგად, გ.გ. ცხელ კვალზე დააკავა.
ყაჩაღობისა და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვისა და ტარების ფაქტებზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 179-ე და 236-ე მუხლებით მიმდინარეობს.

Employees of Vake-Saburtalo Police Main Division of Tbilisi Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions, detained previously convicted G.G. (DoB 1984) in Tbilisi for armed robbery and illegal purchase, storage and carrying of firearms.
The investigation established that the accused person broke into one of the branches of "TBC" bank in Tbilisi and attempted to steal cash under the pressure of a firearm.
The police, as a result of investigative activities and operational measures, arrested GG. As a result of immediate activities.
The investigation into the facts of armed robbery and illegal acquisition, storage and carrying of firearms is being conducted under Articles 179 and 236 of the Criminal Code of Georgia.