• პოლიციამ იმერეთში შვილის მიერ მამის დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მ...
პოლიციამ იმერეთში შვილის მიერ მამის დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ფაქტი გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1980 წელს დაბადებული ო.ბ., ოჯახის წევრის დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 19 აპრილს, საჩხერის მუნიციპალიტეტის სოფელ ბახიოთში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ნაჯახის გამოყენებით სიცოცხლისთვის სახიფათო დაზიანება მიაყენა მამას - 1939 წელს დაბადებულ ა.ბ.-ს, რომელიც ადგილზე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ბრალდებული საკუთარ საცხოვრებელ სახლში დააკავეს.

The officers of Imereti, Racha-lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative-search and investigative activities detained O.B. (DoB 1980) for premeditated murder under aggravating circumstances committed against family member.
Investigation established that on April 19, on the basis of conflict that took place in Bakhioti village, Sachkhere municipality, detainee inflicted lethal injury with an axe to his father- A.B. (DoB 1939) who died at the place of crime.
As a result of operative-search and investigative activities, O.B. was taken under arrest in his own house.
Police managed to seize the weapon of crime-axe, as evidence.
Investigation is in progress on the fact of premeditated murder under aggravating circumstances committed against family member, article 111-109, II part, sub-paragraph “F” of the Criminal Code of Georgia.