• პოლიციამ იმერეთში მომხდარი განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტისა და სამტრედიის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1990 წელს დაბადებული ბ.გ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, მიმდინარე წლის 26 დეკემბერს, სამტრედიის მუნიციპალიტეტის სოფელ კორმაღალაში, მეზობლურ დავასთან დაკავშირებით, საკუთარი საცხოვრებელი სახლის ეზოში მყოფ მეზობელს - 1967 წელს დაბადებულ კ.ნ.-ს სანადირო თოფიდან გასროლით სიცოცხლისთვის საშიში ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში მიყვანისთანავე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ბ.გ., მომხდარიდან რამდენიმე საათში, საკუთარ საცხოვრებელ სახლში დააკავეს.

• Imereti police solved the case of premeditated murder as a result of immediate a...
Imereti police solved the case of premeditated murder as a result of immediate activities – one person detained
The officers of Samtredia police division along with Imereti, Racha-lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of jointly held operative-search and investigative activities, detained B.G. (DoB 1990) for premeditated murder.
Committed crime envisaged from 7 to 15 years of imprisonment.
Investigation established that on December 26, 2020 detainee inflicted lethal injury with a shotgun to his neighbor – K.N. (DoB 1967) in his own yard on the basis of the conflict which existed in the past between the confronting parties and fled from the place of crime. The incident took place in Karmaghala village, Samtredia municipality. The wounded person died as soon as he was transferred to the hospital.
As a result of immediate operative-search and investigative activities law enforcers detained B.G. several hours after the crime in his own house.