• პოლიციამ იმერეთში მომხდარი განზრახ მკვლელობა ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 1 ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთისა და შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლების მიერ, ცხელ კვალზე, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1995 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი თ.ჭ. დააკავეს. მას ბრალად ედება დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობა და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარება.
გამოძიებით დადგინდა, რომ თ.ჭ.-ს სიძესთან, 1992 წელს დაბადებულ გ.კ.-სთან კონფლიქტი მოუვიდა, მოგვიანებით ბრალდებული საჩხერეში, გ.კ-ს საცხოვრებელ სახლთან მივიდა და იქვე არსებულ ავტოფარეხთან, სადაც გ.კ.-ს მეგობარი - 1979 წელს დაბადებული კ.ლ. იმყოფებოდა, ცეცხლსასროლი იარაღიდან რამდენიმე გასროლა განახორციელა. მომხდარის შედეგად კ.ლ. დაიჭრა. დაშავებული მამაკაცი სამედიცინო დაწესებულებაში მოათავსეს, თუმცა მისი გადარჩენა ვერ მოხერხდა.
სამართალდამცველებმა თ.ჭ. ბრალდებულის სახით, ცხელ კვალზე დააკავეს.
დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტებზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 109-ე მუხლის "ბ" ქვეპუნქტით და 236-ე მუხლის მე-6 ნაწილის "ბ" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• The police solved the murder case in Imereti - 1 person arrested
The officers of Imereti and Shida Kartli Police Departments as a result of joint operational measures and investigative actions detained previously convicted and currently on probation T.Ch. (DoB 1995), for premeditated murder committed under aggravating circumstances and illegal acquisition, storage and carrying of firearms.
The investigation established that he had a conflict took place between T.Ch. and his brother-in-law - G.K. (DoB 1992). Later, the accused went to G.K.'s residence in Sachkhere and to the nearby garage, where G.K.'s friend - K.L. (DoB 1979) was present and fired several shots. As a result of the incident, K.L. was wounded and placed in a medical facility, where he was pronounced dead.
Law enforcement officers detained T. Ch. As a result of immediate police activities.
The investigation into the facts of premeditated murder committed under aggravating circumstances and illegal purchase-storage-carrying of firearms is being conducted under Article 109, sub-paragraph "B" and Article 236, part VI, sub-paragraph "B" of the Criminal Code of Georgia.