• პოლიციამ იმერეთში განზრახ მკვლელობის ბრალდებით 1 პირი ცხელ კვალზე დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1989 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი გ.ზ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ არაფხიზელ მდგომარეობაში მყოფმა ბრალდებულმა ვანში მდებარე ერთ-ერთი კვების ობიექტის მიმდებარე ტერიტორიაზე, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ამავე ობიექტის მეპატრონეს - 1982 წელს დაბადებულ დ.ჩ.-ს დანის გამოყენებით სხეულზე ჭრილობები მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში მიყვანისთანავე გარდაიცვალა.
პოლიციამ გ.ზ. ცხელ კვალზე, მომხდარიდან რამდენიმე საათში, ვანის მუნიციპალიტეტში, ბრალდებულის სახით დააკავა. სამართალდამცველებმა დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს.

• Police in Imereti arrested 1 person as a result of immediate activities for prem...
The employees of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Departments of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search measures and investigative activities detained several times convicted in past G.Z. (DoB 1989) for premeditated murder.
The investigation established that the detainee, under the influence of alcohol, wounded the owner of the eatery facility - D.C. (DoB 1982) with a knife, in vicinities of the same object and fled from the scene. The wounded man died immediately after being transferred to the hospital.
Police detained G.Z. few hours after the incident, in Vani municipality as a suspect. Law enforcement officers seized the weapon of crime - a knife as evidence.