• პოლიციამ იმერეთში განსაკუთრებით დიდი ოდენობით „ჰეროინი“ ამოიღო -დაკავებულია 1 პი...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოსა და ხარაგაულის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1976 წელს დაბადებული რ.ჯ., განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა რ.ჯ. იმ დროს დააკავეს, როდესაც იგი თბილისი-სენაკი-ლესელიძის ცენტრალურ საავტომობილო გზაზე, ხარაგაულის მუნიციპალიტეტის სოფელ ხუნევთან, ავტომანქანით გადაადგილდებოდა. პოლიციამ, დაკავებულის ავტომობილისა და პირადი ჩხრეკისას, ნივთმტკიცებად ამოიღო 48 შეკვრად დაფასოებული, „ჰეროინის“ შემცველი ნარკოტიკული საშუალება.

• Police seized Heroin in especially large quantities in Imereti region- one perso...
The officers of detective’s division and Kharagauli regional division under Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities, detained R.J. (DoB 1976) for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
R.J. was detained by the law enforcers when he was driving a vehicle on Tbilisi-Senaki-Leselidze highway, near Khunevi village, Kharagauli municipality. During the search activities held in detainee’s vehicle, policemen seized 48 packages of substance containing “Heroin” drug.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities, artaaicle 260, VI part, sub-paragraph “A” of the Criminal Code of Georgia.