• პოლიციამ გურიაში ოჯახში ძალადობის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გურიის პოლიციის დეპარტამენტის ჩოხატაურის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1974 წელს დაბადებული შ.შ., ოჯახში ძალადობის ბრალდებით, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტის სოფელ იანეულში მცხოვრებმა ბრალდებულმა მამაკაცმა, არასრულწლოვანი შვილის თანდასწრებით, ფიზიკურად იძალადა მეორე შვილზე - 1999 წელს დაბადებულ მ.შ.-ზე.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე პრიმა მუხლის მეორე ნაწილის „ა“ და „ბ“ ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს.

• Police detained one person in Guria region for domestic violence
The officers of Guria Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained Sh.Sh. (DoB 1974) for domestic violence on the basis of a relevant court order.
Investigation established that detainee, who is the resident of Ianeuli village, Chokhatauri municipality, physically assaulted his daughter M.Sh. (DoB 1999) in presence of his under aged son.
Investigation is in progress under the article 1261 II part, sub-paragraphs “A” and “B” of the Criminal Code of Georgia.