• პოლიციამ გურიაში მომხდარი მკვლელობა გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გურიის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განზრახ მკვლელობისა და ქურდობის ბრალდებით 1999 წელს დაბადებული ზ. დ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ მელექედურში, საცხოვრებელ სახლში, 1941 წელს დაბადებული ი. ხ. გაგუდა, ხოლო ამავე საცხოვრებელი სახლის ეზოდან ავტომობილი მოიპარა. მოგვიანებით აღნიშნული ავტომობილი მიატოვა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა გატაცებულ ავტომობილს მომხდარიდან მალევე, ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ თხინვალში მიაკვლიეს.
პოლიციამ ამავე სოფელში დააკავა ბრალდებული ზ.დ.
გამოძიება განზრახ მკვლელობისა და ქურდობის ფაქტებზე, საქართველოს სსკ-ის 108-ე და 177-ე მუხლებით მიმდინარეობს.

• Case of murder solved by MIA- one person detained
The officers of Guria Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained Z.D. (DoB 1999) for premeditated murder and theft.
Investigation established that detainee strangled I.Kh. (DoB 1941) in her own house located in Melekeduri village. After the mentioned, detainee abducted a car, parked in the victim’s yard. Later, the car was abandoned by the offender, who fled from the site.
The abducted car was found by police officers in the village of Tkhinvala, shortly after the crime.
Offender was also detained in the same village by the law enforcers.
Investigation is in progress on the fact of premeditated murder and theft, articles 108 and 177 envisaged by the Criminal Code of Georgia.