• პოლიციამ გურიაში მამის მიერ დამამძიმებელ გარემოებაში შვილის მიმართ ჩადენილი განზ...
პოლიციამ გურიაში მამის მიერ დამამძიმებელ გარემოებაში შვილის მიმართ ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ფაქტი გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გურიის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1971 წელს დაბადებული მ.ჯ. ოჯახის წევრის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 21 მაისს, ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტის სოფელ შუა განახლებაში, საკუთარ საცხოვრებელ სახლში, ურთიერთშელაპარაკებისას, შვილს - 1991 წელს დაბადებულ ი.ჯ.-ს ცივი იარაღის გამოყენებით სასიკვდილო ჭრილობები მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
დაჭრილი ახალგაზრდა სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ჯგუფმა სამკურნალო დაწესებულებაში გადაიყვანა, მაგრამ მისი გადარჩენა ვერ მოხერხდა. ი.ჯ. საავადმყოფოში მიყვანისთანავე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა მ.ჯ. მომხდარიდან მეორე დღეს დააკავეს. პოლიციამ, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებად ამოიღო. ბრალდებულის პირადი ჩხრეკისას, ასევე, ამოღებულია თოფი და 12 ვაზნა.

• Guria police solved case of premeditated murder committed by father against his ...
The officers of Guria Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained M.J. for premeditated murder of family member, committed under aggravating circumstances.
Investigation established that on March 21, detainee inflicted multiple injuries with a cold steel to his son – I.J. (DoB 1991) and fled from the place of crime. The incident took place on the basis of conflict, in detainee’s house located in Shua Ganakhleba village, Chokhatauri municipality.
The wounded young man was transferred to the hospital by the ambulance crew, however died as soon as he was admitted in treating facility.
Law enforcers managed to detain M.J. next day after the crime took place. During the person search, law enforcers seized the weapon of murder (knife) as evidence as well as the shot gun and 12 magazines.
Investigation is in progress on the fact of premeditated murder of family member, committed under aggravating circumstances, article 111 -109, II part, sub-paragraph “F” of the Criminal Code of Georgia.