შინაგან საქმეთა სამინისტროს გურიის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1971 წელს დაბადებული ვ.მ., განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით, ოზურგეთში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მამაკაცმა ოზურგეთში მეზობელს - 1967 წელს დაბადებულ მ.ბ.-ს ცივი იარაღის გამოყენებით გულმკერდის არეში ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი ქალი საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც მას შესაბამისი სამედიცინო დახმარება ჩაუტარდა.
პოლიციამ ვ.მ. ბრალდებულის სახით, ცხელ კვალზე დააკავა. დანაშაულის ჩადენის იარაღი ნივთმტკიცებად არის ამოღებული.

The employees of Guria Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested V.M. (DoB 1971) in Ozurgeti for the attempted murder, as a result of immediate operative-search measures and investigative activities.
The investigation established that the accused person wounded his neighbor in Ozurgeti - M.B. (DoB 1967), with a cold weapon in the chest area and hid from the scene. The wounded woman was taken to the hospital, where she received appropriate medical treatment.
Police arrested V.M as an accused person. The weapon of crime was seized as evidence.
The investigation is being conducted under Article 19-108 of the Criminal Code of Georgia, which implies attempted murder.