• პოლიციამ გორში ოჯახის წევრის მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1940 წელს დაბადებული კ.მ. ოჯახის წევრის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მამაკაცმა გორში, საკუთარ საცხოვრებელ სახლში, შვილს - 1975 წელს დაბადებულ გ.მ.-ს, ურთიერთშელაპარაკებისას, ცივი იარაღის გამოყენებით სხეულზე მრავლობითი ჭრილობა მიაყენა. დაჭრილი მამაკაცი სამედიცინო დაწესებულებაშია მოთავსებული.
ოჯახის წევრის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილ განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 11 პრიმა 19 -109-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ვ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Police detain 1 person in Gori for attempted murder of a family member
The officers of Shida Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained K.M. (DoB 1940), as a result of immediate operative and investigative activities. A family member has been arrested on charges of the attempted premeditated murder committed under aggravating circumstances.
The investigation established that the accused man, with a cold steel had inflicted multiple body wounds to his son, G.M. (DoB 1975) during a confrontation in his house in Gori. The wounded man underwent appropriate medical treatment at a medical facility.
An investigation is underway into the attempted premeditated murder of a family member under aggravated circumstances under Article 19-109(11), Part II, Subparagraph "F" of the Criminal Code of Georgia.