• პოლიციამ გორში მომხდარი დაჭრის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის გორის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1972 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი დ.ა. ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით დააკავეს.
დანაშაული 3 - დან 6 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ქალაქ გორში, ერთ-ერთი საცხოვრებელი კორპუსის სადარბაზოში, ურთიერთშელაპარაკებისას, ნაცნობი - 1958 წელს დაბადებულ ვ.კ. ცივი იარაღის გამოყენებით ზურგის არეში დაჭრა. დაჭრილი მამაკაცი კლინიკაში მოათავსეს, სადაც შესაბამისი სამედიცინო დახმარება გაეწია.

• Police solved the case of wounding in Gori as a result of immediate activities -...
The officers of the Gori Police Division of Shida Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained previously convicted D.A. (DoB 1972), as a result of operative and investigative activities. The mentioned person was taken under arrest for inflicting severe health damage on purpose.
The investigation established that the accused person, during the confrontation in the entrance of one of the residential buildings located in Gori, wounded his acquaintance- V.K., (DoB 1958) with a cold steel in spine area. The wounded man was tranferred to the clinic where he underwent relevant medical procedures.
Investigation is in progress on the fact of inflicting severe health damage on purpose, Article 117 envisaged by the Criminal Code of Georgia.