• პოლიციამ გორის მუნიციპალიტეტში ოჯახში ძალადობისა და ოჯახის წევრის მიმართ მუქარის...
პოლიციამ გორის მუნიციპალიტეტში ოჯახში ძალადობისა და ოჯახის წევრის მიმართ მუქარის ბრალდებით 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის გორის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1984 წელს დაბადებული ნ.დ. ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილი ძალადობისა და მუქარის ბრალდებით, გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ ქერეში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მამაკაცმა მეუღლეს - 1983 წელს დაბადებულ ლ.ხ.-ს ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა და სიცოცხლის მოსპობით დაემუქრა.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე პრიმა მუხლის 1-ლი ნაწილით და 11-პრიმა 151-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „დ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც ოჯახში ძალადობას და ოჯახის წევრის მიმართ მუქარას გულისხმობს.

• ONE PERSON DETAINED IN Gori Municipality FOR DOMESTIC VIOLENCE AND THREAT AGAINS...
The officers of Gori Regional Division of Shida Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained in the village Kere of Gori Municipality N.D. (DoB 1984) for violence against the family member and threat.
Investigation established that the accused physically assaulted his spouse- L.Kh. (DoB 1983) and threatened to kill her.
Investigation is in progress on the fact of domestic violence and threat against family member, article 1261, I part and article 111 151, II part, sub-clause “D” of the Criminal Code of Georgia.