• პოლიციამ ღამის კლუბში ტურისტებისგან დიდი ოდენობით თანხის დაუფლების თაღლითური სქე...
პოლიციამ ღამის კლუბში ტურისტებისგან დიდი ოდენობით თანხის დაუფლების თაღლითური სქემა გახსნა - დაკავებულია 8 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს ტრეფიკინგის და უკანონო მიგრაციის წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს თანამშრომლებმა, გენერალურ პროკურატურასთან ერთად ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, 8 პირი დააკავეს.
ორგანიზებული ჯგუფის მიერ ჩადენილი თაღლითობის ბრალდებით დაკავებული არიან: წარსულში ნასამართლევები, 1968 წელს დაბადებული რ.მ., 1998 წელს დაბადებული ა.დ. და 1982 წელს დაბადებული გ.ც., 1999 წელს დაბადებული დ.ბ., 1989 წელს დაბადებული დ.ა., 1992 წელს დაბადებული გ.კ., 1981 წელს დაბადებული ზ.დ. და 1970 წელს დაბადებული მ.დ.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ერთ-ერთი ღამის კლუბის მფლობელებს - რ.მ.-ს და გ.ც.-ს ფინანსური სარგებლის მიღების მიზნით, ტაქსის მძღოლებთან - ზ.დ., ა.დ. და მ.დ.-სთან შეთანხმებით, კონკრეტულ ბარში მიყავდათ ტურისტები, რომლებსაც აღნიშნულ ბარში დასაქმებული პერსონალის: დ.ბ.-ს., დ.ა.-ს და გ.კ-ს დახმარებით, თაღლითური გზით, მომსახურებასთან და შეკვეთილ პროდუქციასთან შეუსაბამო თანხას ახდევინებდნენ. ასევე, დაზარალებულებზე ახორციელებდნენ ფსიქოლოგიურ ზეწოლასა და მუქარას.

• Police uncovered a fraudulent scheme to appropriate large amount of money from t...
Police uncovered a fraudulent scheme to appropriate large amount of money from tourists in one of the nightclubs - 8 people arrested
As a result of operational measures and investigative actions conducted long with the General Prosecutor's Office, the employees of the division for the fight against trafficking and illegal migration under the Main Division against Organized Crime of MIA Central Criminal Police Department detained 8 people.
The following individuals have been detained for fraud committed by an organized group: R.M. (DoB 1968), A.D. (DoB 1998), G.C. (DoB 1982), D.B. (DoB 1999), D.A. (DoB 1989), G.K. (DoB 1992), Z.D. ( DoB 1981) and M.D. (DoB 1970).
The committed crime envisions sup to 10 years of imprisonment.
The investigation established that the owners of one of the nightclubs - R.M. and G.C. had an illegal arrangement for gaining personal benefits with the taxi drivers - Z.D., A.D. and M.D., to bring tourists to a specific bar. With the assistance provided by staff, namely - D.B., D.A. and G.K. charged tourists extra cash for ordered products. The mentioned persons also subjected visitors to psychological pressure and threats.
As a result of the investigative actions conducted by the police, the perpetrators were arrested in Tbilisi based on the relevant court decision.
The investigation is being conducted under Article 180, Part II, sub-paragraph "D" of the Criminal Code of Georgia.