• პოლიციამ გარდაბნის მუნიციპალიტეტში მომხდარი განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტი გ...
პოლიციამ გარდაბნის მუნიციპალიტეტში მომხდარი განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტი გახსნა - დაკავებულია 3 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, გარდაბნის მუნიციპალიტეტში მომხდარ განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტთან დაკავშირებით სამი პირი - 1995 წელს დაბადებული ფ.ა., 1998 წელს დაბადებული ე.მ და 2001 წელს დაბადებული ქ.ო. დააკავეს.
ფ.ა.-ს და ქ.ო.-ს ბრალი ედებათ ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარებასა და დამამძიმებელ გარემოებაში ჯგუფურად ჩადენილ განზრახ მკვლელობის მცდელობაში, ხოლო ე.მ. დამამძიმებელ გარემოებაში ჯგუფურად ჩადენილ განზრახ მკვლელობის მცდელობისთვის არის დაკავებული.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულის სახით დაკავებულ პირებს, წარსულში არსებული კონფლიქტის გამო, გარდაბნის მუნიციპალიტეტის სოფელ ყარათაკლიაში, ნაცნობთან 1984 წელს დაბადებულ რ.ზ.-სთან შელაპარაკება მოუვიდათ, რის შემდეგაც ერთ-ერთმა ბრალდებულმა ფ.ა.-მ, რომელიც ქ.ო.-სთან და ე.ა.-სთან ერთად ამ უკანასკნელის მართვის ქვეშ არსებულ ავტომობილში იმყოფებოდა, ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღიდან რ.ზ.-ს ავტომობილის მიმართულებით რამდენიმე გასროლა განახორციელა, მამაკაცს სიცოცხლისთვის საშიში ჭრილობები მიაყენა და თანმხლებ პირებთან ერთად შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი რ.ზ. სამედიცინო დაწესებულებაშია მოთავსებულია.
პოლიციამ ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ბრალდებულები მომხდარიდან მეორე დღეს დააკავა.
ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა შენახვა-ტარებისა და დამამძიმებელ გარემოებაში ჯგუფურად, ისეთი საშუალებით ჩადენილ განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტზე, რომელიც განზრახ უქმნის საფრთხეს სხვათა სიცოცხლეს ან ჯანმრთელობას, გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილებით, სსკ-ის 19-109-ე მუხლის პირველი ნაწილის „ბ“ და მე-2 ნაწილის „ე“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Police solved the fact of attempted premeditated murder in Gardabani Municipalit...
Police solved the fact of attempted premeditated murder in Gardabani Municipality - 3 persons arrested
The officers of Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities, in connection with the attempted premeditated murder in Gardabani Municipality, detained three persons – F.A. (DoB 1995), E.M. (DoB 1998) and K.O. (DoB 2001).
F.A. and K.O. are charged with unlawful acquisition, possession, carrying of a firearm and attempted premeditated murder committed in group under aggravating circumstances, while E.M. was arrested for attempted premeditated murder committed in group under aggravating circumstances.
The investigation established that the detainees had a dispute with an acquaintance- R.Z., (DoB 1984) in the village of Karataklia, Gardabani Municipality, due to the conflict which existed between the parties in past, after which one of the accused- F.A. who was in a car along with E.A. and K.O. fired multiple shots in the direction of R.Z's car with an automatic firearm, inflicted life-threatening wounds to the victim and fled the scene with his accomplices. Wounded R.Z. has been placed in a medical facility.
Police arrested the accused persons the next day as a result of operative-investigative activities.
Investigation is in progress under Article 236, III and IV parts and article 19-109, part I, sub-paragraph “B” and part II of the same article under the Criminal Code of Georgia, on the fact of the attempted premeditated murder committed in group under aggravating circumstances and illegal purchase, keeping and carrying a firearm.