• პოლიციამ გარდაბნის მუნიციპალიტეტში მომხდარი განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზ...
პოლიციამ გარდაბნის მუნიციპალიტეტში მომხდარი განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2004 წელს დაბადებული, არასრულწლოვანი ნ.ო. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, გარდაბნის მუნიციპალიტეტში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა გარდაბნის მუნიციპალიტეტის სოფელ მარტყოფში, ურთიერთშელაპარაკებისას, თანასოფლელს - 2001 წელს დაბადებულ ზ.ხ.-ს ცივი იარაღის გამოყენებით სხეულზე ჭრილობები მიაყენა. დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში მიყვანისთანავე გარდაიცვალა.

• Police solved the case of premeditated murder in Gardabani municipality – one pe...
The officers of Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative and investigative activities detained an under - aged person – N.O. (DoB 2004) in Gardabani municipality for premeditated murder.
Investigation established that in Martkopi village, Gardabani municipality, on the basis of conflict, detainee inflicted multiple injuries with a cold steel to the co-villager – Z.Kh. (DoB 2001). Due to the received injuries the wounded person died shortly after he was transferred to the hospital.