შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1984 წელს დაბადებული ე.მ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 9 აპრილს, თბილისში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ცივი იარაღით სასიკვდილო ჭრილობა მიაყენა 1972 წელს დაბადებულ მ.შ.-ს.
პოლიციამ, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დანაშაულში ბრალდებული ე.მ. ცხელ კვალზე დააკავა.

Police solved the fact of premeditated murder as a result of immediate activities - one person arrested
Employees of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative activities, detained E.M. (DoB 1984) for premeditated murder.
The investigation established that on April 9 the current year, on the basis of a mutual dispute, the accused person inflicted fatal injury with a cold steel to M. Sh. (DoB 1972) in Tbilisi.
The police, as a result of operational measures and investigative activities, arrested E.M. as an accused person in the course of immediate activities.