შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1995 წელს დაბადებული ლ.ხ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ალკოჰოლის ზემოქმედების ქვეშ მყოფმა ბრალდებულმა ლ.ხ.-მ, მიმდინარე წლის 6 აგვისტოს, კასპის მუნიციპალიტეტში, ურთიერთშელკაპარაკების ნიადაგზე, ცივი იარაღის გამოყენებით სამი ადამიანი დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. სასწრაფო სამედიცინო დახმარების სამსახურმა სამივე დაჭრილი სამედიცინო დაწესებულებაში გადაიყვანა, რომელთაგანაც ერთ-ერთი - 1971 წელს დაბადებული გ.გ., სიცოცხლესთან შეუთავსებელი დაზიანების გამო, კლინიკაში მიყვანიდან რამდენიმე წუთში გარდაიცვალა.

Police solved the fact of premeditated murder as a result of immediate activities - one person detained
The officers of Shida Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained L.Kh. (DoB1995), as a result of operative-investigative activities for premeditated murder.
The investigation established that on August 6, of the current year, L.Kh. who was under the influence of alcohol, wounded three people on the grounds of a dispute in Kaspi Municipality with a cold steel and fled the scene. The ambulance crew transported all three victims to the medical facility, however, one of the wounded persons- G.G. (DoB 1971) died several minutes later after being admitted to the hospital with severe injury.