• პოლიციამ განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 2 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1975 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი დ.თ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, ხოლო 1977 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ნ.ზ. განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის შეუტყობინებლობისთვის დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 22 აპრილს, ალკოჰოლის ზემოქმედების ქვეშ მყოფმა ბრალდებულმა, თბილისში, მისსავე ნაქირავებ ბინაში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ცივი იარაღით სასიკვდილო ჭრილობები მიაყენა 1989 წელს დაბადებულ ზ.ე.-ს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
ზ.ე. მიყენებული ჭრილობების შედეგად საავადმყოფოში მიყვანამდე გარდაიცვალა.
პოლიციამ, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დანაშაულში ბრალდებული დ.თ. ცხელ კვალზე დააკავა.
გამოძიებით ასევე დადგინდა, რომ მკვლელობის ფაქტს ნ.ზ. შეესწრო, თუმცა პოლიციას მომხდარი დანაშაულის შესახებ არ შეატყობინა.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 108-ე მუხლით და 376-ე მუხლის მე-2 ნაწილით მიმდინარეობს, რაც განზრახ მკვლელობას და განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის შეუტყობინებლობას გულისხმობს.

• Police solved the case of premeditated murder as a result off immediate activiti...
Police solved the case of premeditated murder as a result off immediate activities - 2 persons arrested
Employees of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions detained previously convicted D.T. (DoB 1975) for premeditated murder, and N.Z. (DoB 1977), with previous conviction for non-reporting grave crime.
The investigation established that on April 22 of the current year, the defendant, under the influence of alcohol, inflicted fatal wounds with a cold weapon to Z.E. (DoB 1989) in his rented apartment in Tbilisi, and fled from the scene.
Z.E. as a result of the injuries died before being taken to the hospital.
The police, as a result of immediate operational measures and investigative actions, arrested D.T.
The investigation also established that the murder was witnessed by N.Z. however failed to report the crime to the police.
The investigation is being conducted under Article 108 and II Part and Article 376 of the Criminal Code of Georgia, which refers to premeditated murder and failure to report a particularly serious crime.