• პოლიციამ ფოთში მომხდარ მკვლელობის ფაქტთან დაკავშირებით კიდევ ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დამამძიმებელ გარემოებებში განზრახ მკვლელობის და თავისუფლების უკანონო აღკვეთის ფაქტზე, 1989 წელს დაბადებული გ.რ. ფოთში დააკავეს.
გ.რ.-ს მიმართ გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 109-ე მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილებით, ასევე, 143-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „გ“ ქვეპუნქტით და მე-3 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა და მისმა თანმხლებმა პირებმა 1976 წელს დაბადებულ ვ.ტ.-ს ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს, შემდეგ კი, სავარაუდოდ, ბასრი საგნისა და ცეცხლსასროლი იარაღის გამოყენებით, სიცოცხლისთვის საშიში ჭრილობები მიაყენეს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ.
საქმეზე დამატებითი მტკიცებულებების მოპოვებისა და დანაშაულში მონაწილე სხვა პირთა გამოვლენის მიზნით ტარდება კომპლექსური ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებები.
საქმეზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 109-ე და 143-ე მუხლებით მიმდინარეობს, რაც დამამძიმებელ გარემოებაში განზრახ მკვლელობას და თავისუფლების უკანონო აღკვეთას გულისხმობს.

• Police detained another person in connection with the case of murder in Poti
Officers of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained G.R. (DoB 1989) in Poti for premeditated murder committed under aggravated circumstances and illegal restriction of freedom.
Investigation against G.R. is in progress is in progress under the article 109 II and III parts as well as article 143, II part, sub-paragraph “C” and part III, sub-paragraph “B”.
Investigation established that detainee and his accompanying persons physically assaulted V.T. (DoB 1976) and inflicted severe health injuries, supposedly with cold steel and firearm and fled from the place of crime.
In order to obtain additional evidenced related to the case, complex operative-investigative activities are being held to identify others involved in the case of premeditated murder.
Investigation is in progress on the fact of premeditated murder committed under aggravated circumstances and illegal restriction of freedom, envisaged by the Criminal Code of Georgia.