• პოლიციამ ძალადობის ბრალდებით თბილისში 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის საგამოძიებო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1987 წელს დაბადებული ვ.გ. დააკავეს.
მას ბრალი ედება ძალადობით განხორციელებულ დევნაში, ასევე, პირადი ცხოვრების ამსახველი საიდუმლოების უკანონოდ მოპოვებასა და სოციალური ქსელით გავრცელებაში.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ვ.გ.-მ მიმდინარე წლის 18 თებერვალს, თბილისის ზღვის მიმდებარედ, ერთ-ერთ შენობაში რ.მ.-ზე ფიზიკურად იძალადა.
ძალადობის ამსახველი კადრები მოგვიანებით სოციალური ქსელი „ფეისბუქის“ მეშვეობით გავრცელდა.
ძალადობით განხორციელებული დევნის, ასევე, პირადი ცხოვრების ამსახველი საიდუმლოების უკანონოდ მოპოვებისა და სოციალური ქსელით გავრცელების ფაქტზე გამოძიება მიმდინარეობს საქართველოს სსკ-ის 156-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით, 157-ე პრიმა მუხლის 1-ლი და მე-2 ნაწილებით.

• Police arrested one person in Tbilisi for violence
The officers of Investigation Main Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained V.G. (DoB 1987), as a result of the investigative activities.
The detainee is accused of persecution under violence, as well as for illegally obtaining secrets of personal life and spreading them through social networks.
The investigation established that V.G. physically assaulted R.M. on February 18 of the current year, in one of the buildings near Tbilisi Sea.
Footage depicting violence was later shared on Facebook.
The fact of persecution under violence, as well as illegal acquisition of secrets of personal life and dissemination through social networks is being investigated under Article 156, Part II, Subparagraph “A”, Article 157, Part I and II envisioned by the Criminal Code of Georgia.