• პოლიციამ დმანისის მუნიციპალიტეტში მომხდარი დაჭრის ფაქტი გახსნა - დაკავებულია 1 ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის დმანისის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1985 წელს დაბადებული ბ.ო. ჯანმრთელობის განზრახ ნაკლებად მძიმე დაზიანებისა და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 1-ელ ნოემბერს, დმანისის მუნიციპალიტეტის სოფელ ჯავახის მიმდებარე ტერიტორიაზე, ურთიერთშელაპარაკებისას, თავისი ნათესავი, დმანისის საკრებულოს თავმჯდომარე 1966 წელს დაბადებული მ.ო. ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით ფეხის არეში დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი მამაკაცის სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება.
პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - ცეცხლსასროლი პისტოლეტი ნივთმტკიცების სახით ამოიღო.
ჯანმრთელობის განზრახ ნაკლებად მძიმე დაზიანებისა და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 118-ე და 236-ე მუხლებით მიმდინარეობს.

• Police solved the case of wounding in Dmanisi municipality – one person detained...
The officers of Dmanisi police under Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained B.O. (DoB 1985) for inflicting minor health injury on purpose and illegal purchase- keeping and carrying of firearms.
Investigation established that on November 1 of the current year, on the territory of Javakhi village, Dmanaisi municipality, detainee wounded his relative, Chairman of Dmanisi local council – M.O. (DoB 1966) in leg area on the basis of conflict and fled from the place of crime. At this moment the victim’s life is not in danger.
The weapon of crime – pistol was seized by police as evidence.
Investigation is in progress on the fact of inflicting minor health injury on purpose and illegal purchase- keeping and carrying of firearms, article 118 and 236 of the Criminal Code of Georgia.