• პოლიციამ ჯგუფურად ჩადენილი ყაჩაღობის ფაქტი გახსნა - ცხელ კვალზე დაკავებულია სამი...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების ფარგლებში, ჯგუფურად ჩადენილი ყაჩაღობის ბრალდებით, სამი პირი: 2001 წელს დაბადებული გ.ჭ., 1998 წელს დაბადებული ო.გ. და 2000 წელს დაბადებული დ.ს. ცხელ კვალზე, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა თბილისში, ვაჟა-ფშაველას გამზირზე მდებარე მაღაზია „სპარში“, მოლარეებს ცივი იარაღის გამოყენებით, სიცოცხლისა და ჯანმრთელობისთვის საშიში მუქარით თანხა გასტაცეს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ.
პოლიციის თანამშრომლებმა, საქმეზე ჩატარებული გადაუდებელი საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, გ.ჭ., ო.გ. და დ.ს. მომხდარიდან რამდენიმე საათში, ცხელ კვალზე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, ერთ-ერთი ბრალდებულის - გ.ჭ.-ის დის კუთვნილი საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას, ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს გატაცებული თანხა - 1375 ლარის ოდენობით, ასევე, დანაშაულის ჩადენის იარაღები - ორი დანა.

• Police solved the case of armed robbery - three persons detained as a result of ...
Police solved the case of armed robbery - three persons detained as a result of immediate activities
The officers of Vake-Saburtalo Police Main Division of the Tbilisi Police Department detained three persons in connection with the armed robbery committed in group as a result of operative-investigative and search activities. The detainees are: G.Ch.(DoB2001) D.S., (DoB 2000), and O.G. (DoB1998) . The detainees were taken under arrest in Tbilisi as a result of immediate police activities.
The investigation established that the accused persons appropriated cash of “Spari” supermarket cashier on Vazha-Pshavela Avenue under the threats of liquidation and pressure of the weapon. After the incident detainees fled from the place of crime.
Police officers, as a result of immediate investigative activities detained G.C., O.G. And D.S. within hours after the incident.
During the search of the apartment owned by the sister of one of the accused - G.Ch, law enforcers seized the illegally appropriated cash – 1375 GEL and weapons of crime –two knives.
The investigation is in progress on the fact of armed robbery committed in group, article 179, II part, Subparagraph B of the Criminal Code of Georgia.