• პოლიციამ დაჭრის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 2 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1989 წელს დაბადებული თ.კ. ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების და წარსულში ნასამართლევი, 1986 წელს დაბადებული ა.მ. დანაშაულის შეუტყობინებლობის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 27 ივნისს, თ.კ.-მ საბაგიროს თანამშრომელს, 1987 წელს დაბადებულ გ.ფ.-ს ცივი იარაღით ჭრილობები მიაყენა და მეგობართან - ა.მ.-სთან ერთად, შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა ორივე მათგანი, მომხდარიდან რამდენიმე საათში, ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 117-ე და 376-ე მუხლებით მიმდინარეობს, რაც ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებას და დანაშაულის შეუტყობინებლობას გულისხმობს.

• Police solved the case of wounding as a result of immediate activities - 2 perso...
The officers of Vake-Saburtalo Main Division of Tbilisi Police Department under the Ministry of Internal Affairs detained, previously convicted in past -T.K. (DoB1989) for inflicting serious health injury and A.M. (DoB 1986) in Tbilisi for non-reporting the crime as a result of immediate investigative and operative activities.
The investigation established that on June 27 of the current year, T.K. inflicted wounds with a cold steel to aerial lift transport- G.F. (DoB 1987) and fled the crime scene with his friend A.M.
Law enforcement officers arrested both of the detainees few hours later after the incident, as a result of immediate activities.
Investigation is in progress on the fact of Articles 117 and 376 of the Criminal Code, which stipulate inflicting serious health injury on purpose and non-reporting the crime.