• პოლიციამ ბორჯომში ოჯახში ძალადობისა და დამამძიმებელ გარემოებაში განზრახ მკვლელობ...
პოლიციამ ბორჯომში ოჯახში ძალადობისა და დამამძიმებელ გარემოებაში განზრახ მკვლელობის მცდელობისთვის 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დამამძიმებელ გარემოებაში მეუღლის განზრახ მკვლელობის მცდელობის და ოჯახური ძალადობის ბრალდებით 1975 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი გ.კ. ბორჯომში დააკავეს.
დანაშაული 20 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მამაკაცმა მიმდინარე წლის 1-ელ მაისს, ბორჯომში, საკუთარ საცხოვრებელ სახლში, სიდედრს სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა, ხოლო მეუღლე - 1985 წელს დაბადებული ვ.ა. ცივი იარაღის გამოყენებით დაჭრა.
დაშავებული ვ.ა. საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც მას შესაბამისი მკურნალობა უტარდება.
სამართალდამცველებმა გ.კ. მომხდარიდან მალევე, ბრალდებულის სახით დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებად ამოიღო.
ოჯახის წევრის მიმართ გენდერის ნიშნით დამამძიმებელ გარემოებაში განსაკუთრებული სისასტიკით ჩადენილ განზრახ მკვლელობის მცდელობის და ოჯახის ერთი წევრის მიერ ოჯახის სხვა წევრების მიმართ ჩადენილ ძალადობის ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 11 პრიმა 19-109-ე მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილებით, ასევე, 126-ე პრიმა მუხლის მე-2 ნაწილით მიმდინარეობს.

• Police detained 1 person in Borjomi for domestic violence and the attempted prem...
Police detained 1 person in Borjomi for domestic violence and the attempted premeditated murder under aggravating circumstances
The officers of Samtskhe-Javakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative measures and investigative activities, arrested previously convicted and currently on probation – G.K. (DoB 1975) in Borjomi for the attempted murder of a spouse under aggravating circumstances and domestic violence.
The committed crime envisions up to 20 years of imprisonment.
The investigation established that the accused individual verbally and physically assaulted his mother-in-law on May 1 of the current year in his home located in Borjomi and wounded his spouse - V.A., (DoB 1985) with a cold steel.
V.A. was taken to the hospital where she is receiving appropriate treatment.
Law enforcers arrested G.K. shortly after the incident. Police seized the weapon of crime - a knife as evidence.
Investigation on the fact of domestic violence and the attempted premeditated murder under aggravating circumstances committed against a family member is in progress under Article 11-109, Parts II and III as well as article 126(1) part II of the Criminal Code of Georgia.